معجزه بسم الله

http://www.moveed.com/data/media/2/clipart_033.jpg معجزه بسم الله

 

مردی بود منافق اما زنی مومن و متدین داشت. این زن تمام کارهایش را با “بسم الله ” آغاز میکرد. شوهرش از توسل جستن او به این نام مبارک بسیار غضبناک میشد و سعی میکرد که او را از این عادت منصرف کند.روزی کیسه ای پر از طلا به زن داد تا آن را به عنوان امانت نگه دارد. 

زن آن را گرفت و با گفتن ” بسم الله الرحمن الرحیم ” در پارچه ای پیچید و با ” بسم الله ” آن را در گوشه ای از خانه پنهان کرد ، شوهرش مخفیانه  آن طلا را دزدید و به دریا انداخت تا همسرش را محکوم و خجالت زده کند و ” بسم الله ” را بی ارزش جلوه دهد. سپس به مغازه ی خود برگشت.

در بین روز صیادی دو ماهی را برای فروش آورد . آن مرد ماهی ها را خرید و به منزل فرستاد تا زنش آن را برای نهار آماده کند.

 

زن وقتی شکم یکی از آن دو ماهی را پاره کرد ناگهان دید که همان کیسه ی طلا که پتنهان کرده بود درون شکم اوست. آن را برداشت و با گفتن ” بسم الله ” در مکان اول خود گذاشت. شوهر به خانه آمد و کیسه ی زر را از زن طلب کرد. زن مومنه فورا با گفتن ” بسم الله ” از جای برخاست و کیسه ی زر را آورد. شوهرش خیلی تعجب کرد و سجده ی شکر الهی بجا آورد و از جمله ی مومنین و متقین گردید.


ماییم و نوای بی نوایی                بسم الله اگر حریف مایی

(نظامی)


منبع : کتاب هزار و یک حکایت قرآنی تالیف محمدحسین محمدی

/ 7 نظر / 10 بازدید
علی

agha zende bashi vaghean in dastan fogholadeh tasir gozasht roo man baratoon tofighe rooz afzoon mikham ya ali

الهه السادات

با عرض سلام و خسته نباشید از گروه واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم موفق باشید یاعلی

ماهیما

سلام بر علیرضای عزیز[لبخند] گاهی آدم فقط می تونه در برابر این جور پست ها فقط سکوت کنه و یه لبخند رضایت آمیز و سجده شکر از اینکه مسلمونه التماس دعا

نعیمه

در این بی ایمانی های این مردم روزگار از شیطان پرستان هوس باز تا ظاهر نمایان مومن کمتر کسی پیدا میشه تا از ته دل با نوشتن یک خط دینش را به خدا عطا کند به قول کتاب ادب ما خدا شما را حفظ کناد. بسیارزیبا بود و مطمینم زیباتر هم خواهد شد اینطور خدا یارانش را انتخاب مدکند امید دارم شما یکی از انها خواهی بود پس برای ما هم دعا کنید

حمید

با سلام دستتون درد نکنه عالی بود

امید

سلام وبلاگ خوبی داری بهم سر بزن تو این ماه عزیز التماس دعا دارم

khatera

ba arze sallam wa khasta nabasheed besyar khob tashakor az in mataleb amozanda wa jaleb .hamesha mafaq bashed