همه چهارزن دارند

روزی روزگاری تاجر ثروتمندی بودکه 4 زن داشت  . زن چهارم را از همه بیشتر  دوست داشت  و او را مدام باجواهراتگران قیمت و غذاهای خوشمزه  پذیرایی می کرد..  بسیار مراقبش بود و تنها بهترین چیزها را به او می داد .
زن سومش را هم خیلی دوست داشت و به او افتخار میکرد. پیش دوستهایش اورا برای جلوه گری می برد گرچه واهمه شدیدی داشت که روزی او با مردی دیگر برود و تنهایش بگذارد

واقعیت این است که او زن دومش را هم بسیار دوست می داشت . او زنی بسیار مهربان بود که دائما نگران و مراقب مرد بود . مرد در هر مشکلی به او پناه می برد و او نیز به تاجر کمک می کرد تا گره کارش را بگشاید و از مخمصه بیرون بیاید.
اما زن اول مرد ، زنی بسیار وفادار و توانا که در حقیقت عامل اصلی ثروتمند شدن او و موفق بودنش در زندگی بود ،  اصلا مورد توجه مرد نبود .  با اینکه از صمیم قلب عاشق شوهرش بود اما مرد تاجر به ندرت وجود او را در خانه ای که تمام کارهایش با او  بود حس می کرد و تقریبا هیچ توجهی به او نداشت .
روزی مرد احساس مریضی کرد و قبل از آنکه دیر شود فهمید که به زودی خواهد مرد.به دارایی زیاد و زندگی مرفه خود اندیشید و با خود گفت  :
" من اکنون 4 زن دارم ، اما اگر بمیرم دیگر هیچ کسی را نخواهم داشت ، چه تنها و بیچاره    خواهم شد  !"
بنابرین تصمیم گرفت با زنانش حرف بزند و برای تنهاییش فکری بکند .اول از همه سراغ زن چهارم رفت و گفت  :
" من تورا از همه بیشتر دوست دارم و از همه بیشتر به تو توجه کرده ام وانواع راحتی ها را برایت فراهم آورده ام ، حالا در برابر این همه محبت من آیا در مرگ با من همراه می شوی تا تنها نمانم؟ "
زن به سرعت گفت :"  هرگز" همین یک کلمه و مرد را رها کرد .
ناچاربا قلبی که به شدتشکسته بود  نزد زن سوم رفت و گفت:
" من در زندگی ترا بسیار دوستداشتم آیا در این سفر همراه من خواهی آمد؟ "
زن گفت :"البته که نه!زندگی در اینجا بسیار خوب است  .تازه من بعد از تو می خواهم دوباره ازدواج کنم و بیشتر خوش باشم "قلب مرد یخ کرد .
مرد تاجر به زن دومرو آورد و گفت  :
" تو همیشه به من کمک کرده ای . این بار هم به کمکت نیاز شدیدی دارم شاید از همیشه بیشتر ، می توانی در مرگ همراهمن باشی؟ "
زن گفت  :"این بار با دفعات دیگر فرق دارد .من نهایتا می توانم تا گورستان همراه جسم بی جان تو بیایم اما در مرگ ،...متاسفم!" گویی صاعقه ای به قلب مرد آتش زد
.
در همین حین صدایی او را به خود آورد
" من با تو می مانم ،هرجا که بروی" تاجر نگاهش کرد ،  زن اول بود که پوست و استخوان شده بود ،  انگار سوء تغذیه بیمارش کرده  باشد .غم سراسر وجودش را تیره و ناخوش   کرده بود و هیچ زیبایی و نشاطی برایش باقی نمانده بود .  تاجر سرش را به زیر انداخت و آرام گفت:" باید آن روزهایی که می توانستم به تو توجه میکردم و مراقبت بودم..."
در حقیقت همه ما چهار زن داریم م  !
الف :  زن چهارم که بدن ماست . مهم نیست چقدر زمان و پول صرف زیبا کردن او بکنی وقت مرگ  ، اول از همه او ترا ترک می کند .
   : ب   زن سوم که دارایی های ماست  .هرچقدر هم برایت عزیز باشند وقتی بمیری به دست دیگران خواهد افتاد .
ج : زن دوم که خانواده و دوستان ما هستند .  هر چقدر هم صمیمی و عزیز باشند،  وقت مردن نهایتا تا سر مزارت کنارت خواهند ماند.
  : د    زن اول که روح ماست.غالبا به آن بی توجهیم و تمام وقت خود را صرف تن و پول و دوست می کنیم . او ضامن توانمندی های ماست اما ما ضعیف و درمانده رهایش کرده ایم تا روزی که قرار است  همراه ما باشد اما دیگر هیچ قدرت و توانی  برایش باقی نمانده است

/ 8 نظر / 11 بازدید
یکتا

ممنوم واقعا" زیبا بود.

همدم

خوب بود .ولی بهتر بود به جای زن کلمه دوست به کار میرفت.

آرزو

با سلام خیلی عالی بود[دست]

نیره

خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم واقعا زیبا بود

مهتا

چرند و چرت و پرت و بی محتوا یک داستان اخلاقی احمقانه مثل سایر داستانهای مشابه

مریم

خیلی خیلی تکان دهنده بود. واقعا من و متحول کرد [خوشمزه] بابا دمتون گرم

حمید

خیلی زیبا بود. البته یکی از روانشناسان معروف هم می گوید که در زندگی هر مرد باید چهار زن وجود داشته باشد: - مادر - خواهر - همسر و دختر اگر این نظر با با داستان تمثیلی شما تلفیق کنیم هم نتیجه ی جالبی بدست می آید. لطفاً دوستان درباره اش نظر بدهند.

فاطیما

قیاس خیلی قشنگ و قابل تاملی بود[گل]